Jak uczyć bhp - zmiany w 2020 - z bhp

szkolenie bhp

Te zasady tyczą się zarówno tych

Kluczowe dla każdego miejsca pracy są kwestie związane z bezpieczeństwem oraz higieną pracy, czyli bhp. Podstawowym i najważniejszym obowiązkiem każdego pracodawcy jest to, by zapewnić zatrudnionym osobom dogodne i niezagrażające zdrowiu

Jak  uczyć bhp - zmiany w 2020 - z bhp szkolenie bhp
bądź życiu warunki do realizacji poszczególnych projektów. Te zasady tyczą się zarówno tych bardziej niebezpiecznych zawodów, jak i zawodów z pozoru całkowicie wolnych od wypadków - każdy pracownik musi po prostu czuć się pewnie na swoim stanowisku.

A każda branża nastawia pracownika na pewne zagrożenia. Szkolenia BHP uczą tego, jak ich unikać i jak się przed nimi chronić. Tak naprawdę nawet zwykła i z pozoru totalnie bezpieczna praca przy komputerze może okazać się zdradliwa, gdyż wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem jest zabójstwem dla oczu, które na ciągły kontakt z mocnym światłem mogą zareagować bólem, a czasem nawet poważniejszymi przypadłościami. Outsourcing bhp jest więc dla tych pracodawców, którzy chcą jak najlepiej zadbać o swoich pracowników.


Pozwala na zredukowanie zbędnych kosztów i

Pełen outsourcing bhp to bardzo korzystne rozwiązanie pod względem finansowym. Mogą na nim sporo zyskać zarówno duże przedsiębiorstwa i spółki, jak i niewielkie działalności typowo rodzinne, zatrudniające do dziesięciu osób. Ten typ pakietu jest bowiem wielofunkcyjny i przy tym bardzo efektywny. Pozwala na zredukowanie zbędnych kosztów i tym samym przyczynia się do lepszego dbania o budżet firmy.

Kierując poszczególnymi działaniami firmy, warto myśleć długofalowo i wybiegać w przyszłość. Szkolenia BHP będą potrzebne pracownikom zawsze. Nie wystarczy raz ich przeprowadzić, bo należy je regularnie powtarzać, wysyłając na nie chociażby tych nowych pracowników. Outsourcing pozwala na wygodną współpracę pomiędzy zarządem firmy, a odpowiednimi specjalistami zajmującymi się szeroko rozumianym bhp. Jak pokazują wyniki przeprowadzonych badań, na nim naprawdę można zaoszczędzić. Składa się na niego pakiet praktycznych i korzystnych usług. Sam pracodawca decyduje częściowo o tym, ile chce za nie zapłacić.


Jest to doskonałe wyjście dla każdego

Szkolenia bhp należą do jednych z najważniejszych zadań, które mają do spełnienia inspektorzy bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak często pokazują liczne przykłady, wciąż wiele osób lekceważy obowiązujące zasady, co niejednokrotnie kończy się tragicznie. Dlatego też stała edukacja i podnoszenie świadomości na temat zagrożeń czyhających w miejscu pracy jest tak ważna. Do edukacji swoich pracowników zobowiązani są również przedsiębiorcy. Mając na względzie to, że nie każdego z nich stać na etatowego behapowca, na rynku powstawać zaczęły firmy zewnętrzne świadczące tak zwany outsourcing bhp. Jest to doskonałe wyjście dla każdego właściciela, który chciałby być otoczony fachową opieką w tym względzie, lecz nie stać go na utrzymywanie dodatkowego etatu pracowniczego. Warto też mieć na uwadze, że niejednokrotnie firma zewnętrzna będzie mieć dużo większą motywację do wytężonej pracy, niż etatowy pracownik. Wszystkie te argumenty sprawiają, że dziś coraz częściej właśnie w ten sposób zabezpieczane są kwestie bhp w zakładach pracy.


Outsourcing BHP popularnym rozwiązaniem

Wielu pracodawców decyduje się aktualnie na outsourcing BHP zamiast zatrudnienia pracownika służb BHP w swojej firmie. W większości przypadków rozwiązanie to jest wybierane ze względu na chęć obniżenia kosztów - wynajęcie zewnętrznej firmy jest zdecydowanie tańsze niż stworzenie nowego stanowiska pracy w pełnym wymiarze godzin. Dodatkowo, pracodawca odsuwa od siebie w ten sposób po części obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i powierza to zadanie innemu przedsiębiorstwu.
Usługę outsourcingu BHP reguluje umowa podpisana między obiema firmami i może być zarówno jednorazowa (np. obejmująca tylko szkolenia BHP), jak i długoterminowa. Do najczęstszych zadań firmy zewnętrznej należą zazwyczaj wspomniane wyżej szkolenia BHP, analiza i ocena ryzyka zawodowego, kontrole stanowisk pracy, doradztwo w zakresie ewentualnych modernizacji, zgłaszanie firmy w PIP oraz PIS, ustalanie oraz analiza przyczyn wypadków na terenie firmy oraz tworzenie protokołów i reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniu powypadkowym.